חיפוש
  • zingernadlan

מה קונים? עוד דירה או נכס מסחרי?

כשמדברים על נדל"ן או "השקעה מניבה", המחשבה הראשונה שעולה היא קניית דירה כהשקעה, אך מה לגבי נדל"ן מסחרי - חנויות, מחסנים, משרדים? האם זו יכולה להיות השקעה משתלמת יותר?

בעקבות עליית מחירי הדירות, זו בהחלט יכולה להיות השקעה כדאית!

לאור מחירי הקרקע, הדירות ועלות השכירות הגבוהים בישראל, התשואה המתקבלת מנכס פרטי להשקעה נמוכה יחסית ומסתכמת בין 3%-2% תשואה בשנה. בהשקעות נדל"ן מניב מסחרי, בין אם זו השקעה ברכישה של חנות או ברכישה של משרדים, רמת התשואה עולה ועומדת בממוצע על 8%-5% בשנה. מלבד זאת, הפטור יחול על רכישת דירה ראשונה שמחירה לא עולה על סכום של 1.8 מיליון שקל. אבל למשקיעים בנכס שני, או שלישי המס עומד על 8% מסכום העסקה לכל הפחות, סכום לא מבוטל.

חשוב להבין כי התשואה משקפת תמיד את הסיכון מול הסיכוי.

רכישת נדל"ן מסחרי בנתניה מהווה בהחלט אלטרנטיבה מצוינת של השקעה כנכס מניב.

למשרדים בנתניה ובאזה"ת פולג יש תשואה גבוהה, במידה והפעילות היא נכונה והדיירים טובים.

חשוב מאוד להיעזר באדם מקצועי המכיר היטב את השוק המקומי ומתמצא בו על מנת לעשות עסקה טובה, איכותית ומשתלמת.

מתי כדאי להשקיע בנכס מסחרי? אם בבעלות המשקיע יש נכס פרטי וברצונו להמשיך ולהשקיע בנדל"ן

כדאי להשקיע וכך לגוון את ההשקעות בגין המגורים למסחרי.


נדל"ן מסחרי


שוק המשרדים יותר מורכב, זהו שוק שמי שאינו מתמצא בו בקלות יכול להיקלע להפסדים צורבים בגלל חוסר יידע.

במידה והנכם מעוניינים לבחון עסקה רצוי מאוד להתייעץ עם המומחים בתחום זה!

במקרים מסוימים כגון בעלי עסקים או בעלי חברות רצוי להיוועץ עם רו"חש המומחה במיסוי מקרקעין ולבחון אם הרכישה יכולה להוות הוצאה מוכרת.

בנדל"ן המסחרי יש הרבה אפשרויות לטעויות. אנשים פרטיים רבים רכשו משרדים כתוצאה משיווק חכם ואגרסיבי ובמחירים גבוהים בעת הרכישה וזאת מכירה ברמת המעטפת בלבד, הלקוח / הרוכש את הנכס צריך לבצע ולממן את עבודות הגמר במשרדים שרכש ולהשקיע כספים רבים בעבודות הגמר בכדי שהמשרד ייראה יפה ויוכל להתחרות במשרדים אחרים שבבניין.

גם דמי הניהול של הבניינים בהם נרכשו המשרדים וגם עלויות הארנונה יכולים להגיע לאלפי שקלים.

זהירות ומחשבה מראש עשויים למנוע מצב בו הנכס לא מושכר מס' חודשים, המשמעות למשקיע היא הפסד כספי בכל חודש המימון לרכישת דירה נעשה בדרך כלל באמצעות משכנתא להשקעה בנכס מסחרי לרוב משתמשים בהלוואות עסקיות לרכישת נדל"ן וגם כאן מאוד חשוב לקבל ליווי מקצועי ולפעול באופן מחושב מאחר והלוואה מסחרית מעט יקרה יותר. יש יתרונות וחסרונות לכל אחת מסוגי ההשקעות, משקיע בנכסים סולידיים יותר כמו דירה.

או משקיע המעוניין לעסוק בהשקעות בנדל"ן מסחרי ומניבים. אנו בזינגר נדל"ן ישראלי מציע לגוון את ההשקעות בכדי להגיע לניהול נכון של השקעות לאורך זמן.

בזינגר נדל"ן ישראלי יש 25 שנות ניסיון מוכח במכירת והשכרת משרדים, חנויות ומשרדים. לרשות המשקיעים עומד צוות מומחים במיסוי בנקאות ומשפטי עם ניסיון רב בעסקאות מסחריות באזה"ת פולג ובנתניה בעיקר.

ZINGERNADLAN@GMAIL.COM

050-330-33-10

2 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול