נדלן מסחרי

נדל"ן מסחרי


תחום הנדל"ן בישראל, ובייחוד בשנים האחרונות, לא יודע שובע. הביקוש לנכסים, הן להשכרה והן לקנייה, הוא גדול מאד וההיצע לא תמיד רב. בתי עסק חדשים נפתחים, אחרים נסגרים, ישנה תזוזה ממקום למקום, ובאופן כללי רבים רואים את עצמם מקימים עסק או משדרגים את הקיים. נדל"ן מסחרי להשכרה מגיע בתצורות שונות ואם אתם מחפשים אחד כזה, כדאי לכם לעשות זאת בעזרתם של המומחים. ישנם סוגים רבים מאד של נדל"ן למסחר, אפשר למצוא את הנכסים האלה באזורים שונים וגם הצרכים של כל אחד שונים מאלה של רעהו.


אילו סוגים של נדל"ן מסחרי מוצעים לכם כיום?


כאשר מדברים על נדל"ן מסחרי מתכוונים לרוב לסוגי הנדל"ן הבאים: חנויות, משרדים, מבני תעשייה, מחסנים לוגיסטיים מסוגים שונים וגם מגרשים. אלה יכולים להיות, למשל, משרדים של בתי עסק הממוקמים בתוך בניין משרדים גדול שבו כמה עסקים, אלה יכולים להיות אולמות תצוגה לעסקים, אולמות ייצור, מחסנים לאחסון, מבנים שנועדו לספק פתרונות לוגיסטיים וכוללים גם משטחים לפריקה ולטעינת סחורה ועוד ועוד. 


היכן נמצא ריכוז גדול של נדל"ן מסחרי להשכרה?


נדל"ן מסחרי אפשר למצוא כיום בכל הארץ, מהצפון ועד הדרום. יחד עם זאת, ריכוזים גדולים מאד שלו נמצא בעיקר באזור המרכז, אזור הדרום וגם בדרום. חלק מנכסי הנדל"ן המסחרי שנחשבים למבוקשים נמצאים גם בפריפריה, שם המס נמוך יותר והעלויות הכוללות, בשל כך, משתלמות במיוחד. אולם, מכיוון שמיקום הוא פרמטר קריטי בעת קבלת ההחלטות, לעיתים דווקא הוא יהיה זה שינצח בתחרות מול העלויות או פרמטרים אחרים. לאחרונה הפך אזור השרון ללוקיישן מבוקש וגם כזה הכולל מבחר של נדל"ן מסחרי להשכרה. באזור התעשייה פולג נתניה, למשל, אפשר למצוא ריכוז גדול של נדל"ן מסחרי ותנופת הצמיחה שם משמעותית. הרכבת קרובה מאד לשם, עובדים יכולים להגיע בקלות למקום העבודה וגם הלקוחות, המעוניינים בגישה קלה לבית העסק עצמו. מעבר לכך מדובר במוקד בילוי נחשק עם מסעדות רבות, חנויות, רשתות גדולות ומפורסמות ועוד. 


כיצד מאתרים נדל"ן מסחרי, העונה על כל הצרכים?


מכיוון שיש מגוון רחב של נדל"ן מסחרי והאפשרויות, הבחירה עשויה להיות אתגר של ממש. כדי לאתר נדל"ן מסחרי העונה על כל הצרכים, כדאי מאד להתייחס לכמה נקודות עיקריות, המבטיחות דיוק בחיפוש ובהמשך מציאתו של המענה הנכון.

  • לוקיישן הוא מילת המפתח – אם אתם עסק שמחפש נדל"ן מסחרי, כדאי לכם, ובשלב הראשון, להתייחס למיקומו של אותו נכס. מיקום הנכס אומר לא מעט על העסק עצמו ואפילו על הבעלים שלו ורגע לפני שאתם חותמים על חוזה השכרתו, בחנו זאת. בנוסף, כשמדובר בעסק, הנטייה היא להישאר באותו המקום לא מעט זמן ולא להחליפו בתדירות גבוהה. ולכן, כדאי מאד לתת ללוקיישן את הכבוד הראוי לו ולבצע את כל הבדיקות המתייחסות לכך ובעיקר התב"ע.

 

  • בחינת השטח מסביב – מומלץ מאד לבדוק את השטח סביב אותו נדל"ן מסחרי, תוך התייחסות לאמצעי התחבורה שבסביבה (האם יש תחנות אוטובוס, רכבת ועוד), חניונים קרובים, בתי עסק מתחרים ועוד. בדיקה מקיפה כזו, שאיננה מתייחסת אך ורק למיקומו הנקודתי של הנכס, כי אם לסביבתו ולכל מה שמקיף אותו, תעזור לכם לקבל את כל הנתונים שאתם צריכים, ובהתאם לבדוק האם ועד כמה מתאים לכם. בנוסף, מומלץ מאד גם לפנות לרשות המקומית או ללשכת המקרקעין כדי לבחון האם צפויים להקים מבנים נוספים באזור (ייתכן ובנייה כזו יכולה להזיק לכם, כבעלי עסק, וייתכן שדווקא תועיל מאד שכן תמשוך אליו לקוחות רבים).

  • מהן המטרות, מהם הצרכים – למה בדיוק אותו נכס מיועד? איזו חנות אתם רוצים לפתוח במקום? האם אתם רוצים להשתמש בנכס לצרכי אחסון ולכן חשוב שזה יהיה מחסן גדול? האם הנכס הזה אמור לשרת אנשים? האם צפויים לשהות בו בו זמנית כמה שיותר אנשים, או אולי מספר מצומצם מאד של קהל? כשאתם יודעים מהם הצרכים שלכם, אתם יכולים לדייק את הבחירה ולאתר בקלות רבה יותר נדל"ן מסחרי שעונה לכם על כל זה.

  • השכרה לטווח קצר או ארוך – כאמור, לא נהוג להחליף את מיקומו של בית העסק בתדירות גבוהה, ולכן השכרה לטווח ארוך היא פתרון המועדף על רבים. חשוב מאד לבדוק זאת מראש, לבחון מול בעלי הנדל"ן מהו משך השכירות המוצע, האם ניתן להאריך זאת ועוד.

 

  • האם התשתיות במקום מתאימות לכם – תוכלו למצוא, כאמור, סוגים רבים ומגוונים מאד של נדל"ן מסחרי להשכרה. אם, למשל, אתם מחפשים מחסנים לעסק שלכם, וודאו שהתשתיות במקום מתאימות לכך. אם אתם רוצים להקים חנות מסוגננת באותו חלל וגם לאחר לא מעט לקוחות, חפשו נדל"ן מסחרי שמציע לכם זאת. נדל"ן מסחרי שצמוד לו שטח גדול ומתוחזק יכול להתאים לעסקים מסוג אחד, בעוד שנדל"ן מסחרי בעל שטח מצומצם ובתוך בניין גבוה, יתאים לעסקים מסוג אחר.

  • עלויות אחזקה ודמי ניהול – הדבר רלוונטי בעיקר כאשר אותו נכס נמצא בתוך מתחם גדול או במרכז קניות מסוים. גם משרד למשל, שיושב בתוך בניין משרדים או מגדל משרדים ענק יהיה רלוונטי לכך. ולכן, בעת החיפוש אחר נדל"ן מסחרי להשכרה, חשוב מאד שתאספו גם נתונים הקשורים לעלויות אחזקה ודמי ניהול. בחנו כמה דמי ניהול אתם נדרשים לשלם בכל שנה, מה זה כולל וגם אילו פתרונות אחזקה מוצעים לכם במסגרת השכרת המבנה. האם האחזקה היא חלק מעלות השכרת הנכס או שעליכם לשלם אותה בנפרד? האם ישנן הטבות מסוימות או הנחות לאלה השוכרים את המבנה לטווח הארוך?

  • כמה זה עולה – יש, כאמור, לא מעט הוצאות הקשורות בהשכרת הנכס, מעבר לדמי ההשכרה עצמם. דמי ניהול, אחזקה, מיסים ועוד. חשוב מאד שתבדקו את העניין הזה מראש כדי לדעת האם ועד כמה אותו נדל"ן מסחרי שמוצע לכם מתאים לתקציב שברשותכם. 

  • מי המשכיר/בעלים – גם זו נקודה חשובה שכדאי לקחת בחשבון שכן ייתכן ותצטרכו להיות בקשר שוטף עם בעלי הנכס. בעלים/שוכרים אדיבים, אמינים וגם כאלה שקל איתם לתקשר הם האנשים שתרצו לעבוד מולם ואיתם. כך תדעו שיש כתובת שניתן לפנות אליה במקרה של בעיה או עניין כלשהו הקשור למבנה ולקבל את הפתרון המהיר שלו אתם זקוקים.

 

למי פונים כשמחפשים נדל"ן מסחרי?


בשל המגוון הרחב וגם הצרכים השונים, כשמחפשים נדל"ן מסחרי, מומלץ מאד להיעזר במומחים. כדאי מאד לפנות לחברה מוכרת, מנוסה וגם אמינה, כזו שיכולה להציע לכם מבחר של אפשרויות לצורך השוואה. כדאי שזו תהיה חברה שמכירה היטב את השוק וגם את צרכיהם של בעלי העסק ויכולה להמליץ לכם על מיקומים שונים וגם נכסים טובים, שאותם כדאי לכם לבחון. 


מחפשים נדל"ן מסחרי באזור השרון והסביבה? זינגר נד"לן היא המקום הנכון לפנות אליו. זינגר נדל"ן, עם ניסיון של קרוב לעשרים שנה בתחום, מציעה לכם מגוון של נדל"ן מסחרי, לרבות משרדים להשכרה, מגרשים, מחסנים לוגיסטיים וכמובן גם חנויות להשכרה. לקבלת פרטים אודות שירותינו וכל נכסינו, צרו אתנו קשר בטלפון 050-3303310. נשמח לעמוד לרשותכם ולספק לכם מענה.